2000  zbývá do dopravy zdarma

Váš košík

Ať už objednáváte novou obuv online anebo ji raději kupujete přímo v prodejně, stěžejní je jediné: Vybrat správnou velikost botTa je totiž zásadním faktorem určujícím finální spokojenost s pořizovanou obuví.

Při nakupování online jsou zásadní dvě věci, kterými byste se měli řídit – tabulka velikostí od výrobce dané obuvi a pečlivě změřená délka vašeho chodidla, případně vložky do bot, které jsou vám pohodlné. Jistě totiž víte, že velikost každého výrobce se může dost lišit. Ale až na noze samozřejmě zjistíte, jestli vám doopravdy padnou.

A jak vyzkoušet, jestli jsou to opravdu ty správné? Na to zde máme 5 tipů.

PATERO PRO VÝBĚR SPRÁVNÉ VELIKOSTI

1. Na velikosti (ne)záleží

Jak už jsme výše zmiňovali, každá bota je jiná, proto není třeba brát číslování extrémně vážně. Velikost 39 vám jednou může připadat zbytečně velká a u druhé značky do ní nohu třeba ani nedostanete. Nejlépe proto uděláte pokud si boty vyzkoušíte a nebo se budete řídit velikostní tabulkou.

2. Správná ponožka na zkoušení

Při zkoušení nových bot si vždy vezměte takové ponožky, které do nich budete nosit nejčastěji a jsou vám pohodlné. Předejdete tak zkresleným výsledkům zkoušení, které mohou následně vést k puchýřům a otokům chodidel.

3. Zkoušejte v druhé polovině dne

Během dne se nám nohy prokrvují a mohou tak o trochu zvětšit i svůj objem. Proto boty, které jsou vám ráno akorát, mohou v odpoledních hodinách tlačit a tvořit puchýře.

4. Pozor na boty s úzkou špičkou

Špičaté boty vypadají skvěle, jejich číslování ale může být trochu zmatečné. Užší špička znamená méně prostoru pro vaše chodidlo, proto se vůbec nebojte sáhnout pro o půl čísla větší kus, než máte normálně ve zvyku.

5. Každá noha je jiná

I když jsou to často jen minimální rozdíly, obě naše nohy jsou jiné. Proto pokud se cítíte komfortně jen v jedné botě, zvolte raději větší číslo, ať zajistíte dostatečný prostor i pro druhé chodidlo.

JAK SPRÁVNĚ ZMĚŘIT VELIKOST NOHY?

Měření chodidla je snadné, stačí se řídit několika kroky:

  1. Připravte si papír a pravítko.
  2. Stoupněte si na papír a obkreslete vaše chodidlo po celém obvodu.
  3. Načrtněte kolmice (viz obrázek) a změřte vzdálenost od paty až na konec nejdelšího prstu. Dostanete údaj, kterému se říká mondo point.
  4. K této vzdálenosti se přičítá takzvaný nadměrek, což je prostor v botě navíc, který slouží pro volný pohyb chodidla v botě. Nadměrek činí zpravidla 5-10 mm.
  5. Výsledek v centimetrech převeďte na správnou velikost obuvi podle velikostní tabulky na našich stránkách.
blog-obrys-nohy
blog-obrys-nohy-2

Jak vybrat správnou velikost obuvi už nyní víte, tak vzhůru vybrat nějaké nové! Široký výběr pohodlných bot máme zde.

Přihlásit se

Zaregistrovat se