LOGO-komplet_Kozlik

Váš košík

Že se nemusíme za krásnými místy vypravovat do dalekých krajů je známý fakt, letos však obzvláště aktuální. Česko nabízí spoustu nádherných a zábavních míst, kde se v létě určitě nebudete nudit. Pár z nich si zde dnes představíme. Léto, sluníčko, dobrodružství… Tak na co ještě čekáte?

Hornické muzeum Landek Park, Ostrava, Moravsk. kraj

Na nejstarší ostravské šachtě Anselm bylo před více než 25 lety založeno Hornické muzeum, které je dnes největší v České republice. Čtvrt kilometru dlouhé chodby v podzemí krok po kroku odhalují tajemství autentických hornických pracovišť.

Propojení Hornického muzea jako technické památky a vrchu Landek jako národní přírodní památky s bohatou vegetací i zvířenou dodává této lokalitě v Ostravě Petřkovicích jedinečnost a přitažlivost.

Expozice důlní dopravy nabízí mimo jiné jízdu důlním vláčkem po historickém nádvoří areálu. V nejhistoričtější části důlní expozice, v originální štole Albert, byla v roce 2019 otevřena nová expozice, která seznamuje návštěvníky s prací koní v podzemí.

TIPY NA LETNÍ VÝLETY

Zážitkový park Zeměráj, Kovářov, Jihočeský kraj

Pokud plánujete výlet s celou rodinou, tak je pro vás Zeměráj tou správnou volbou. Tento park se rozkládá na ploše 9 hektarů na pomezí středních a jižních Čech u přehrady Orlík. Najdete zde oživený archeoskanzen vesnice raného středověku, kilometr dlouhou přírodní stezku naboso, archeologické a paleontologické naleziště, dřevěné bludiště, dětskou vesničku, interaktivní hernu, lukostřelnici a více než sto různých her, hlavolamů a zábavných úkolů. Nechybí ani hospůdka se stylovou nabídkou jídel. Zážitkový park Zeměráj se stal vítězem v soutěži pořádané agenturou CzechTourism.

TIPY NA LETNÍ VÝLETY

Miniaturpark Boheminium, Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Park Boheminium je čtvrtý největší park miniatur v Evropě a nabízí expozici s více než 70 modely významných pamětihodností z celé republiky. České památky, jako jsou například hrad Karlštejn, Hluboká nebo Ještěd zde můžeme spatřit v měřítku 1:25! Kromě miniatur jsou v Boheminiu chováni také mini koně s výškou pouze 75 cm v kohoutku. Jsou velmi vzácní a park je zřejmě jediným místem v ČR, kde jsou tito koně volně k vidění.

TIPY NA LETNÍ VÝLETY

Žluté lázně, Praha

Žluté lázně v Praze u řeky Vltavy slouží jako relaxační místo pro lidi všech věkových kategorií. Areál je i skvělým místem pro sportovce, najdete zde beachvolejbalové kurty, stolní tenis, paddleboardy, šlapadla nebo třeba motorové čluny. Zavítat můžete také do venkovní posilovny Yellow Gym. Nechybí ani koutek pro děti s brouzdalištěm a atrakcemi na hraní a dovádění. Během léta pořádají Žluté lázně spoustu sportovních a kulturních akcí, mezi které patří i oblíbené letní kino. Podle CNN patří Žluté lázně do TOP 10 městských pláží Evropy.

TIPY NA LETNÍ VÝLETY

Stezka Valaška, Pustevny, Moravskoslezský kraj

Stezka Valaška stojí mezi stromy u horní stanice lanové dráhy na Pustevnách. Je dlouhá pouze 610 m, ale nabízí 2 jedinečné technické unikáty, které jinde v Česku nenajdete. Zavěšený chodník se speciální konstrukcí, a skleněnou vyhlídku, která má evokovat, že člověk stojí ve vzduchu.

Nejvyšší patro věže je ve výšce 1099 metrů nad mořem a při jasném počasí je možné dohlédnout až na Jeseníky nebo Velkou Fatru. Při návštěvě stezky se kromě jiného dozvíte spoustu zajímavostí o přírodě Beskyd a jejich blízkém okolí.

TIPY NA LETNÍ VÝLETY

Muzeum fantastických iluzí, Praha

Tento fascinující svět neskutečných optických klamů nabízí více než 100 interaktivních zábavných exponátů. Vyzkoušet můžete magickou židli nebo kouzelnou místnost, která vás promění v trpaslíka nebo obra. Projdete se hlavou dolů po stropě místnosti, necháte se vystřelit z děla a nebo budete levitovat ve vzduchu.

Svým provedením je toto muzeum jedinečné a naprosto odlišné od všeho, co bylo dosud v ČR k vidění. Nezapomeňte si s sebou vzít fotoaparát, protože by byla škoda odejít bez snímku, kterým pak budete motat hlavu ostatním.

Návštěvu výstavy můžete zakončit v legendární cukrárně Myšák z roku 1922, která je hned vedle muzea.

TIPY NA LETNÍ VÝLETY

iQLANDIA, Liberec, Liberecký kraj

iQLANDIA je vědecko-zábavní centrum, které vám přiblíží vědu hravou formou. Během návštěvy se dozvíte mnoho zajímavých poznatků, které jste třeba dosud vůbec nevěděli. Součástí centra je přes 400 interaktivních exponátů a mimo jiné se zde nachází první humanoidní robot v ČR – Thespian. Areál nabízí 10 expozic mezi které patří například Živly (součástí je simulátor zemětřesení), Sexmisie (expozice zaměřená na pohlavní život) nebo GEOlab (zaměřená na nitro Země).

Součástí areálu je také planetárium, kde speciální kino promítá různé dokumenty o vesmíru, kosmonautice a přírodních vědách.

Doufáme, že vás alespoň jedno z míst zaujalo a uděláte si společný výlet s celou rodinou! 🙂

TIPY NA LETNÍ VÝLETY

Přihlásit se

Zaregistrovat se

2000  zbývá do dopravy zdarma