LOGO-komplet_Kozlik

Váš košík

V dnešním článku si představíme několik extrémních sportů, které v nás narozdíl od fotbalu nebo hokeje navodí pořádnou dávku adrenalinu. Slyšeli jste například o slackliningu? Pokud ne, tak rozhodně čtěte dál. Spolu si dnes mimo něj představíme i další smrtelně nebezpečné praktiky, které vám rozhodně nedoporučujeme na vlastní pěst provádět.

Slacklining

Slacklining může být poměrně populární a oblíbená zábava téměř pro každého. Je to chození po popruhu, který je upevněn mezi dvěma body, například stromy. Vaším úkolem je přejít z jedné strany na druhou a neztratit balanc, což není vůbec jednoduché.

Podobně, ovšem v extrémních výškách, tento sport provozují ti největší nadšenci. Nejdříve musí vyšplhat na samotnout skálu, kde popruh upevní. Poté se vydají nad stovky metrů vysokou propast. V ojedinělých případech dokonce i bez jakéhokoliv jištění, to už ale považujeme za opravdový hazard s životem.

TOP 10 NEJEXTRÉMNĚJŠÍCH SPORTŮ

Sjezd aktivní sopky

Tento sport se každoročně koná v Nikaragui na sopce Cerro Negro a i když byste se možná divili, této události se každoročně účastní tisíce odvážlivců, kteří se rozhodli pokořit svůj strach. Sjet 725 metrů vysokou sopku rychlostí až 75 km/h a pod zadkem mít jen desku se může zdát šílené, ale i tento sport si získal své příznivce.

TOP 10 NEJEXTRÉMNĚJŠÍCH SPORTŮ
TOP 10 NEJEXTRÉMNĚJŠÍCH SPORTŮ

Cliff diving

Cliff diving je skok z útesu do vody. A i když tento zážitek, kdy letíte z výšky po hlavě dolů, trvá jen pár sekund, již mnoho lidí při něm přišlo o život. Skokem z útesu do moře dříve prokazovali domorodí muži odvahu a oddanost svému králi. A i když se takový skok může zdát na první pohled snadný, opak je pravdou. Je potřeba extrémní soustředěnost, volba správné hloubky a hlavně schopnost dobře do vody dopadnout. V opačném případě existuje velké riziko zranění.

TOP 10 NEJEXTRÉMNĚJŠÍCH SPORTŮ

Nošení manželek

Tento zajímavý sport je populární zejména ve Finsku. Jednoduše hodíte svou manželku na záda a snažíte se co nejrychleji proběhnout překážkovou dráhu. Je to vlastně taková obdoba “spartan race”, což je běh ve velmi náročném terénu. Brodíte se bahnem, vodou a přelézáte nastražené překážky. Jediným rozdílem je zátěž na zádech v podobě vaší drahé polovičky.

Na konci na vítěze čeká zajímavá odměna, kterou je pivo o hmotnosti jeho manželky.

Bungee jumping

O tomto sportu jste již možná v minulosti zaslechli a nebo ho dokonce zkusili. Jedná se o seskok z velké výšky, při kterém je člověk uvázán na elastické lano. I když je to sám o sobě extrémní sport, pro některé je to stále málo. Milovníci adrenalinu totiž seskakují nad jezerem plným krokodýlů a je jen otázkou, jestli při seskoku zrovna krokodýl nezatouží po dobrém obědu v podobě vaší hlavy.

TOP 10 NEJEXTRÉMNĚJŠÍCH SPORTŮ

Horský sjezd na jednokolce

Sjíždět prudké a kamenité svahy na horském kole je dost velká šílenost. Ale ještě pořád je to poměrně bezpečná aktivita oproti sjezdu toho samého na jednokolce. Tito sportovci mají speciálně upravená kola, tedy vlastně jedno kolo, za pomocí kterého sjíždějí extrémní terén. Potřeba je obdobně jako u slackliningu excelentní schopnost rovnováhy a samozřejmě i odvahy.

TOP 10 NEJEXTRÉMNĚJŠÍCH SPORTŮ
TOP 10 NEJEXTRÉMNĚJŠÍCH SPORTŮ

Belly flopping

Belly flopping znamená v překladu do češtiny “skákání placáků”. Už jistě víte, o čem je řeč. V posledních letech se ze skákání placáků stal oficiální sport a soutěžíte o to, kdo při seskoku do vody vystříkne nejvíce vody. Nemusíte mít tedy dokonalou atletickou postavu, spíše naopak, trénovat se dá nejlépe stravováním v síti rychlého občerstvení. Ale pozor, dopad na vodní hladinu může být někdy opravdu bolestivý. Proto respekt všem, kdo i tento

sport dobrovolně podstupují.

TOP 10 NEJEXTRÉMNĚJŠÍCH SPORTŮ

Zorbing a aquazorbing

Zorbing se stal v posledních letech velmi populárním. Člověk je uzavřen v průhledné kouli a je puštěn ze strmého kopce dolů, odkud se řítí neovladatelnou rychlostí.

Jeho variantou je aquazorbing, při kterém je koule vypuštěna na oceán nebo jinou vodní plochu. Člověk musí pomocí vlastní síly kouli rozpohybovat a přemístit se do cíle vzdáleného mnohdy několik kilometrů.

Hurling

Je to irský národní kolektivní sport, který hrajou 2 týmy o 15 hráčích. Všichni hráči mají krátkou dřevěnou pálku, za pomocí které se snaží dopravit malý míček buď do brány hlídané brankářem, nebo mezi tyče nad bránou. Hráči nenosí žádné chrániče a zásah míčkem, který dosahuje rychlosti až 150 km/h, může tedy pekelně bolet.

TOP 10 NEJEXTRÉMNĚJŠÍCH SPORTŮ

Canyoning

Canyoning je náročný adrenalinový sport, při kterém se prostupuje koryty horských řek, potoků a soutěsek shora dolů, za pomocí různých outdoorových technik jako je například slaňování skalních stěn a vodopádů, přelézání balvanů nebo brodění ledovou vodou.

Tento sport vyžaduje dobrou duševní i fyzickou kondici a chybět by neměla ani kvalitní výstroj.

TOP 10 NEJEXTRÉMNĚJŠÍCH SPORTŮ

Přihlásit se

Zaregistrovat se

2000  zbývá do dopravy zdarma